Bizdesk

System CRM

System wspomagania zarządzania firmą CRM/ERP zawiera w sobie moduły przydatne w każdej fazie działalności firmy; wszystkie procesy zachodzące w firmie można zautomatyzować, zmonitorować, zoptymalizować oraz wykorzystać do zmniejszenia kosztów i zwiększenia efektów działań firmy.

Program BizDesk oferuje narzędzie, które pozwoli na usprawnienie kontaktów z klientami. Podczas edycji lub podglądu danych możemy również sprawdzić stan naszych rozliczeń finansowych. Baza danych, którą stworzyliśmy w programie BizDesk zapewnia szybki dostęp do danych poszczególnych klientów

Program ten zapewnia również szybki sposób przeszukiwania stworzonej bazy klientów oraz wyszukiwania zdarzeń, które miały miejsce. Za takie zdarzenia mogą uchodzić m.in. spotkania, telefony, reklamacje a także zdarzenia zdefiniowane przez użytkowników. To wszystko dzięki BizDesk jest dostępne w jednym, zwartym programie. Program nasz pozwala prześledzić całą ścieżkę zdarzenia, począwszy od jego zgłoszenia po zakończenie. Wiele informacji dotyczących handlu jest wymienianych podczas normalnej komunikacji międzyludzkiej. Często są to informacje dotyczące działań na rynku. Zdarzenia takie mogą mieć również wpływ na prowadzoną przez Państwa działalność. w dziale "Zarządzanie klientami” dodaliśmy moduł "Informacje handlowe", odpowiada on za przechowywanie wszelkich informacji oficjalnych i nieoficjalnych dotyczących  przyszłych kontaktów z innymi firmami.

 

Zamów licencję

Pobierz

Filmy szkoleniowe

Instalacja Pierwsze uruchomienie BizDesk Connector

crm


crm
 

crm

Konfiguracja serwera Technologia client-server Konfiguracja klienta

crm


crm

 

crm

Użytkownicy Reklamacje kody
kontrolne
Obieg dokumentów
konfiguracja

crm


crm

 

crm

Logistyka i finanse
konfiguracja
Organizery Problemy i zadania

crm


crm

 

crm

Baza klientów Historia klienta Obieg dokumentów

crm


crm

 

crm

Logistyka Finanse Raporty

crm


crm

 

crm

Pliki multimedialne

Dokumentacja BizDesk: pobierz
Prezentacja PowerPoint: pobierz

FAQ

Jak pobrać program BizDesk?
Odp: Program można pobrać klikając: Pobierz

Dotarłem do Państwa firmy przez stronę ABG Centrum Promocji Biznesu.
Jestem zainteresowany zakupem programu CRM. Pracuję jako przedstawiciel handlowy w branży finansowej. Chcę w łatwy sposób zarządzać moją dużą bazą klientów, posiadać wszystkie informacje o firmach, osobach indywidualnych, prowadzić terminarz spotkań, przypomnienia o nich oraz o np urodzinach osób wprowadzonych do systemu. chciałbym żeby program CRM był obsługiwany na moim laptopie oraz dobrze by było żeby miał konfiguracje na palmtopa z systemem Windows (Asus MyPal)
Czy Państwa produkt posiada takie funkcjonalności?

ODP: Wszystkie funkcjonalności, które Pan wymienił system BizDesk posiada. Nie ma natomiast wersji standardowej na PDA, ale wszystkie przypomnienia, które można ustawić w systemie mogą do Pana przychodzić jako informacja na pulpit, mailem lub sms-em. Jeśli ma Pan na palmtopie skonfigurowaną pocztę będzie Pan dostawał codziennie rano listę zaplanowanych przez siebie działań, dodatkowo również na palmtopa informacje w postaci sms.
Oprogramowanie składa się z kilku modułów i każdy z modułów jest oddzielnie licencjonowany. Przy Pana specyfice pracy byłby to moduł podstawowy CRM, moduł Problemy i zadania – mini zarządzanie projektami oraz Obieg dokumentów – czyli archiwizacja dokumentów związanych z klientami jak również korespondencji mailowej. (System BizDesk współpracuje z Outlookiem). Posiadamy licencje roczne i licencje wieczyste, na naszej stronie www.trasko.net, może się Pan zapoznać z różnicą w tych licencjach.

Jak mogę dodać nowego użytkownika?
ODP: Aby dodać nowego użytkownika do programu Bizness Desktop Klient, należy z górnego menu wybrać opcje Ustawienia, następnie wybieramy Użytkownicy systemu, wciskamy przycisk Dodaj

Gdzie mogę sprawdzić listę wykupionych licencji?
ODP: Aby sprawdzić liczbę aktualnie zainstalowanych licencji w programie należy wybrać z głównego menu dział Licencje a następnie sprawdzić ilość użytkowników serwera

Jak skorzystać z bezpłatnej licencji?
ODP: Licencje na bezpłatną wersję systemu nie są przesyłane. Należy w momencie instalacji systemu zaznaczyć opcję Akceptuję warunki licencji. Pełen tekst licencji łączącej Użytkownika i producenta http://www.trasko.net/licencjonowanie-bizdesk-crm.html

Zmiana danych o firmie? Gdzie?
ODP: Chcąc wyedytować informacje o firmie w której stosowany jest rogram Bizness Desktop, należy z głównego menu wybrać dział zarządzanie firmą i wybrać pozycję Profil.

Gdzie mogę dopisać nowe stanowiska pracy?
ODP: Aby dodać nowe stanowisko pracy możemy wybierając z menu głównego dział Konfiguracja Systemu następnie Stanowiska i Dodaj.

Jak dodać nowy dokument?
ODP: Aby dodać nowy dokument należy z menu górnego Dokument a następnie Nowy dokument.

Jak dokonać zmian w dokumencie?
ODP: Aby dokonać zmian w dokumencie należy z menu górnego wybrać Dokument, a następnie w zależności od zamian: Otwórz do edycji, Nowy dokument stowarzyszony, Dodaj zdarzenie

Mam problemy z zalogowaniem się. Jak mogę to rozwiązać?
ODP: Bardzo ważną rzeczą w technologii klient-serwer jest logowanie się. Zamknięcie aplikacji za pomocą X, nie oznacza wylogowania się z serwera, a jedynie zamknięcie aplikacji. Aby uniknąć takich sytuacji, przed zamknięciem komputera należy wylogować się z systemu i zamknąć serwer. W takiej sytuacji należy najechać prawym przyciskiem myszy na ikonę serwera i wybrać Podgląd serwera. Następnie w widoku wybrać siebie jako użytkownika i wcisnąć przycisk Zakończ sesję. System nas wyloguje i będziemy mogli ponownie się zalogować.

Mam problem z uruchomieniem aplikacji. Jak mogę rozwiązać ten problem?
ODP: Czasami przyczyną problemów z uruchomieniem aplikacji mogą być programy antywirusowe. Należy wówczas sprawdzić, tzn. wyłączyć program antywirusowy i spróbować uruchomić aplikację. Jeśli się powiedzie, należy w programie antywirusowym ustanowić wyjątek dla tego programu.

Jak poprawnie wpisać adres IP?
ODP: Uruchamiamy BizDesk Serwer i wpisujemy nazwę serwera, następnie adres serwera 127.0.0.1 oraz port 3307. To są ustawienia domyślne do wprowadzenia po instalacji programu.
Hasło jak i login do systemu standardowo jest admin. Najpierw uruchamiamy BizDesk Server, a następnie BizDesk Klient. Jako serwer podajemy 127.0.0.1 na porcie 3307.
Użytkownik – admin
Hasło – admin
Serwer – 127.0.0.1
W przypadku instalacji aplikacji na serwerze należy podać adres serwera, a nie adres standardowy.

Gdzie mogę zmienić hasło i login po instalacji?
ODP: Hasło bądź nazwę użytkownika możemy zmienić z dwóch poziomów.
1. W systemie BizDesk wybieramy Konfiguracja systemu, następnie Użytkownicy systemu, następnie wybieramy użytkownika, na którym chcemy zmienić hasło i wybieramy Modyfikuj.
2. Z poziomu Podglądu serwera wybieramy użytkownika, a następnie Hasła i Ustaw hasło.

Czy program BizDesk można łatwo skonfigurować?
ODP: Tak, wybieramy Konfigurację systemu i zgodnie z polityką naszej działalności uzupełniamy poszczególne informacje w wybranych modułach np. Użytkownicy systemu, Stanowiska, Działy itp. Po konfiguracji należy zalogować się ponownie i wszystkie wprowadzone zmiany będą dostępne w systemie.

Jakie wymagania sprzętowe potrzebne są do pracy na systemie BizDesk?
ODP: Windows XP na serwerze lub komputerze w sieci ustanowionym jako serwer. Windows XP ma jednak ograniczenie do 10 jednoczesnych połączeń. Bez ograniczeń Windows Serwer. Na pozostałych komputerach do pracy z BizDesk Klient Windows od wersji 98.

Jak prawidłowo ustawić kody kontrolne?
ODP: Aby prawidłowo korzystać z poszczególnych modułów systemu należy poprawnie skonfigurować Kody kontrolne, które będą używane w tym systemie. Z menu Konfiguracja systemu wybierz Kody kontrolne i wciśnij przycisk Dodaj nowy kod, następnie z listy Moduł wybierz np. Reklamacje-powody, po czym wprowadź skrót, który będzie dotyczył tego kodu. Następnie dodaj opis, innymi słowy znaczenie jakie ma wprowadzony kod. Kolejno do listy dodaj kolejne powody reklamacji. Wszystko to co robisz zapewni w systemie raportowym sprawdzenie dlaczego i z jakiej przyczyny klienci składają najczęściej reklamacje. Następnym elementem jest utworzenie listy zdarzeń którym będą podlegały nasze reklamacje. inaczej mówiąc musimy utworzyć czynności jakie wykonujemy przy obsłudze reklamacji, po to abyśmy mogli później je monitorować. Podobnie jak to robiliśmy w przypadku powodów reklamacji tak samo i tutaj w menu Moduł wybierz Reklamacje-zdarzenia dodaj Kod zdarzenia i wpisz opis czynności.
Przy obsłudze Reklamacji, Obiegu dokumentów, czy w Problemach i zadaniach może być bardzo wiele zdarzeń, tak więc dodajemy ich tyle ile jest konieczne.

Na komputerze z Windows 2000 Server nie pokazuje się organizer z Menu bocznego.
Przyczyną takiego stanu może być brak strowników baz danych. Są one standardem w XP i wyżej natomiast w W2000 są dostępne w updatach lub można je zainstalować ręcznie. Sterowniki te należą do grupy MDAC_TYP 2.8. Można je ściągnąć ze strony Microsoft po adresem: kliknij